Proszę o wzór wniosku apelacji w sprawie podziału majątku. Na jakie istotne przesłanki się powołać odwołując się od uzasadnienia postanowienia podziału majątku jakie wydał Sąd . Uzasadnienie zawiera stek bzdur i ewidentnie jest stronnicze na rzecz uczestnika postępowania?

2 odpowiedzi prawników

6
macfeer
Maciej Furtas, prawnik
Zagłosowali: Stanisław Dek, Wanda Książek, Kamila Dudek, więcej
Witam.
Osobiscie nie jestem zwolennikiem sprowadzania indywidualnych w gruncie rzeczy do ogolnych wzorow - szczegolnie w przypadku w ktorym odniesc sie Pan / Pani musi do [b]konkretnych argumentow sadu wskazanych w uzasadnieniu wyroku[/b]. Podpowiedziec moge jedynie wnikliwe zapoznanie sie z argumentami i wskazanie czynnosci ktorych sad pierwszej instancji nie wykonal, dowodow, ktorych nie wzial pod uwage i nie uwzglednil przy wydawaniu wyroku, zastosowal niewlasciwa podstawe prawna... Nalezy wykazac, ze sad oceniajac dowody popelnil bledy istotne dla prawidlowego toku wyrokowania. Sprawy majatkowe bywaja bardzo skomplikowane, dlatego praktycznie nie jest mozliwe skuteczne udzielenie porady prawnej w formie jaka oferuje Legeo. Jedynie bezposrednia pomoc prawnika, ktory na miejscu zapozna sie z dokumentami (pelnymi) - jest przeslanka skutecznej apelacji.
Pozdrawiam:
Maciej Furtas
25.08.2010 15:06
2
anna kałużna, prawnik
Zagłosowali: Agnieszka Andrzejewska, Zuzanna B
Witam,

wzór wniosku apelacji może Pan odnaleźć w programie edukacyjnym strony www.prawnik.pl.
Wzory wszelkich wniosków można również odnaleźć na stronach internetowych sądów.
Proszę skontaktować się również ze studencką poradnią prawną mieszczącą się przy Wydziale Prawa. Tam uzyska Pan ewentualną pomoc przy pisaniu takiej apelacji (za darmo).

Z poważaniem,
Anna Kałużna
26.08.2010 12:41