Jak załatwić sprawę odszkodowania w związku z wypadkiem drogowym. Sprawa dotyczy własnej działalności gospodarczej i utraty w ten sposób źródła dochodu

W wypadku drogowym został zniszczony samochód dostawczy (będący źródłem pracy). Zarejestrowany był na osobę która miała własną działalność gospodarczą.W wyniku wypadku samochód został zniszczony i osoba utraciła źródło swojego dochodu. W wypadku doznała również złamania prawej ręki. Zaznaczam że wypadek był z winy innego sprawcy który wjechał w niego.(na miejscu była policja, karetka,straż pożarna). Jak dochodzić swoich praw, gdzie załatwiać sprawy odszkodowania-ubezpieczyciel, ZUS.Jakie dokumenty przedstawić i gdzie (dokumentację z izby przyjęć, notatkę policyjną z miejsca zdarzenia)?. Proszę o pomoc-jak to wszystko teraz załatwić. Nadmieniam, że żona tej osoby jest w ciąży (tuż przed rozwiązaniem).

1 odpowiedź prawnika

5
arturswiderski
Artur Świderski , Radca Prawny Wrocław www.swiderski.es https://twitter.com/Kancelaria2 https://twitter.com/RadcaArtur
Zagłosowali: Tomasz Świderski, Aneta Wojdałowicz, Anula78, więcej
owu, dokumentacja lekarska, policyjna, rachunkowa, świadkowie, umowy z,kontrahentami. potrzebny dowód zysków do tej pory i start na przyszłość. jak tez dowód odniesionych już strat. wezwanie do zapłaty ubezpieczyciela i pozew do sadu. będą biegli z medycyny, rachunkowości. ewentualne postępowanie karne będzie pomocne. proces trudny, podobne prowadziłem. konieczna analiza owu. proszę skorzystać z pełnomocnika.
06.11.2010 21:40