Jaka kara za oskarżenie o kradziez 2800zł?

Zostałam oskarżona w pracy o brak kasowy na kwotę 2800zł,jaką przyjęłam od klijenta potwierdzając podpisem i datownikiem ,po jakimś czasie okazało się ze wpłaty nie ma zarejestrowanej.zostałam zwolniona ,mimo tego że nie ukradłam tych pieniędzy,zobowiązałam się do spłaty a mimo to mam sprawę w sądzie co mi grozi?

1 odpowiedź prawnika

2
Łukasz T., Prawnik
Zagłosowali: julali, Wanda Książek
Witam serdecznie.
Toczy się postępowanie karne przeciwko pani czy może pracodawca wkroczył na drogę cywilną? Zwykła kradzież zagrożona jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 (art. 278 §1. Kodeksu karnego - 6 miesięcy do 8 lat). Jednakże nie wiem jak pani czyn został zakwalifikowany przez policję/prokuraturę (może jako art. 286 k.k.). Na postanowieniu o postawieniu zarzutów ma pani podany przepis prawny z jakiego skorzystała policja/prokuratura - proszę podać jaki to art.

Błędem było zobowiązanie się do spłaty mimo, że nie ukradła pani - może zadziałać to na pani niekorzyść. Jeśli w sprawą nie zajęły się organy ścigania to żadna kara pani nie grozi - w sprawach cywilnych nie wymierza się kar.
Pozdrawiam.
12.02.2011 17:40