Czy komornik ma prawo wejść i zająć ruchomości w mieszkaniu gdzie dłużnik nie jest zameldowany i na jakiej podstawie może stwierdzić które ruchomości są dłużnik?

Na jakiej podstawie prawnej może wejść do mieszkania bez pewności czy tam mieszka dłużnik, czy wystarczą zeznania wierzyciela że właśnie tam mieszka?

1 odpowiedź prawnika

1
marekbialoblocki
Marek B., prawo nieruchomości, prawo spadkowe, rodzinne i ...
Zagłosowali: Piotr Michalak
Zameldowanie nie ma w takim przypadku żadnego znaczenia, a osoby, które twierdzą, że zajęte przez komornika ruchomości są ich własnością, a nie dłużnika, mogą wytoczyć powództwo ekscydencyjne.
Art. 841. § 1 KPC - Osoba trzecia może w drodze powództwa żądać zwolnienia zajętego przedmiotu od egzekucji, jeżeli skierowanie do niego egzekucji narusza jej prawa.
28.07.2011 22:50