Czy w postępowaniu o dział spadku i zniesienie współwłasności możliwe jest rozliczenie nakładów z majątku wspólnego małżonków czy tylko z osobistego ?

Witam, od 1976 do 2008 roku mama wspolnie z mezem mieszka w domu swoich rodzicow (dziadek zmarl w '78 a babcia w 2007r), wyremontowali dom i przez to podniesli wartosc nieruchomosci z 50tys do ok.280tys zl. naklady te poczynili ze swojego wspolnego majatku. rodzenstwo mamy skierowalo sprawe do sadu rejonowego o dzial spadku oraz zniesienie wspolwlasnosci tej nieruchomosci jednak sedzia stwierdzil ze mama z mezem musza wykazac ktore pieniadze na remont pochodzily z majatku wspolnego a ktore z osobistego mamy gdyz wedlug sedziego niemozliwe jest rozliczenie nakladow z ich majatku wspolnego. podal za podstawe art.618kpc i 688kpc i dostalismy 14dni na ustosunkowanie sie do tego a inaczej sprawa trafi do sadu okregowego. prosze o jakas rade jak wykazac ze mozliwe jest jednak rozliczenie nakladow z ich majatku wspolnego ewentualnie gdzie nalezaloby szukac takich informacji? pozdrawiam

Pomóż uzyskać odpowiedź na to pytanie. Udostępnij je na ,
lub . Możesz także zaprosić kogoś, kto zna odpowiedź, a nie ma go jeszcze w Legeo.