Czy mozna sie odwolac od kary pozbawinia wolnosci jezeli 1 odwolanie zostalo odroczone

Chodzi mi o to jak najlepiej napisac zazalenie do sadu okregowego bo tak kazala mi sedzina.Mam chora bacie tzn bardzo slabo slyszy i ma mala emeryture i pomagam jej narazie i tak napisalem w odwolaniu ale odroczyli mi to poniewaz mieszka z nami jeszcze jej syn (moj wuja) i powiedzieli mi ze to on moze sie nia opiekowac ale on niedlugo wyjezdza za granice i zostala by sama.Bardzo prosze o pomoc

1 odpowiedź prawnika

1
marcingajzler
Prawo karne i rodzinne, specjalista prawa karnego.
Zagłosowali: Aleksandra Majda

 .


Witam Pana.


Jeżeli odroczyli Panu karę – to można ponownie złożyć wniosek o odroczenie kary.


 Odroczenie może być udzielone kilkakrotnie, jednak łączny okres odroczenia nie może przekroczyć 1 roku.


 


Jeżeli odroczenie wykonania kary nie przekraczającej 2 lat pozbawienia wolności trwało przez okres co najmniej jednego roku - sąd może warunkowo zawiesić wykonanie tej kary.


 


Na postanowienie w przedmiocie odroczenia wykonania kary pozbawienia wolności – w wyniku ostatniej nowelizacji – zażalenie nie przysługuje – Art. 6  § 1 k.k.w. - Skazany może składać wnioski o wszczęcie postępowania przed sądem i brać w nim udział jako strona oraz w


wypadkach wskazanych w ustawie wnosić zażalenia na postanowienia wydane w postępowaniu wykonawczym. Z tego zdania wynika, że musi być przepis, który umożliwia złożenie zażalenia na konkretne postanowienie sądowe. Takiego przepisu nie ma.


Proszę podać jaki wymiar kary został orzeczony. Ma to szczególne znaczenie, bowiem jeżeli wymiar kary nie przekracza 12 miesięcy – to wówczas można jeszcze uniknąć więzienia – odbywając karę  w ramach dozoru elektronicznego ( ,,areszt domowy,,).


Pozdrawiam.


18.01.2012 00:32 • Edycja 18.01.2012 00:56