Jak napisać wniosek o podwyższenie alimentów i pozbawienie ojca praw do dzieci? ?

Witam, mam dwóch synów ośmiolatka i czterolatka, w marcu 2011 roku wzięłam rozwód z orzeczeniem o winie męża, ma ograniczone prawa rodzicielskie i zasądzone alimenty na 2 dzieci po 300 zł razem 600 zł. Ma również wyznaczone kontakty ale nie korzysta z nich, z dziećmi widział się tylko za pierwszym razem więc ponad rok temu, nie interesuje się nimi wogóle, nie dzwoni, alimentów też nie płaci, dostaję przez fundusz. Chciałabym też zmienić chłopcom nazwisko na moje, wróciłam do panieńskiego. Proszę o pomoc, czy to ma być wniosek czy pozew, w niektórych wzorach osoby są opisane jako powódka/pozwany lub wnioskodawca/uczestnik jakiej formy mam użyć? czy to ma znaczenie? I jeszcze jedna sprawa, od roku jestem w innym związku i mamy dziecko, wynajmujemy wspólnie mieszkanie, mieszkamy w piątkę a dzieci mówią do mojego partnera tato. Ponieważ urodziłam dziecko jestem na zasiłku macierzyńskim do końca sierpnia, niestety nie przedłużono mi umowy o pracę a od września będę na zasiłku dla bezrobotnych. Czy ten fakt też powinnam opisać czy wystarczy że powiem na sprawie? Zagmatwane to wszystko, bardzo proszę o pomoc.

1 odpowiedź prawnika

Zagłosowali: Piotr Michalak
Szanowana Pani,
jeśli będzie się Pani sama reprezentowała to nie ważne czy napisze Pani "pozew" czy "wniosek" - sąd będzie miał obowiązek ustalenia o co Pani chodzi i zakwalifikowania sprawy do odpowiedniego trybu. W przypadku alimentów ostania informacja jest ważna, co alimentów należy opisać jak zwiększyły się potrzeby dzieci i jaki to obecnie jest koszt.
Jeśli ma Pani dostęp do internetu to proszę napisać na mój adres: ada.chmielewska@op.pl. Wyślę Pani wzory pism, tak będzie łatwiej niż wklejanie ich do odpowiedzi.
Pozdrawiam.
18.07.2012 22:25