Zatrzymane prawo jazdy - co dalej ? ?

Pokrótce mój problem wygląda następującą:

W dniu wczorajszym od godziny 21.40 do godziny 22.45 wypiłem jedno piwo, do restauracji pojechałem samochodem. 15 min po wypiciu tego piwa udałem się do domu (spod restauracji do mojego bloku jest dokładnie 1,5 km, drogi osiedlowe, nie było w ogóle ruchu, pieszych też )

Pod samym blokiem zatrzymał mnie patrol policyjny, najpierw badanie alkomatem "na dystans", potem dokładniejszym - wynik 0,14 mg. Po 12 minutach 0,12 mg.

Lada dzień zostanę wezwany na przesłuchanie na Komisariat - chciałbym wiedzieć co muszę zrobić, żeby mieć szansę zachować prawo jazdy i przyjąć wyższą grzywnę.

Nie posiadam stałego zatrudnienia, pracuję dorywczo na Umowy Zlecenie lub Umowy o Dzieło, na miejsca pracy (cała Polska) muszę dojeżdżać samochodem. Wkrótce miałem dostać Umowę o pracę, jednak bez prawa jazdy ta szansa przepada totalnie.

W życiu nie byłem karany za prowadzenie p alkoholu i innych środkach, posiadam na koncie dwa mandaty o przekroczenie prędkości (jeden 15 km/h, drugi 20 km/h, właśnie w czasie wykonywania czynności związanych z pracą zarobkową). Mieszkam razem z dziewczyną (która jest świadkiem całego zdarzenia, złożyła podpis na protokole badania), zarabiam z reguły od 600 do 1200 pln miesięcznie, czasami mniej, czasami więcej.

Chciałbym wiedzieć co mam robić podczas przesłuchania i telefonu do prokuratury, czy złożyć jakieś pismo już wcześniej i generalnie - co mam robić ??

Sam policjant powiedział, że wyjeżdżając 30 minut później miałbym już poniżej 0,1 mg i nic by się złego nie działo.

Byłbym ogromnie wdzięczny za jakąś opinię i poradę, ewentualnie link do jakiego wzoru pisma, które należy złożyć w prokuraturze czy też sądzie...

Pomóż uzyskać odpowiedź na to pytanie. Udostępnij je na ,
lub . Możesz także zaprosić kogoś, kto zna odpowiedź, a nie ma go jeszcze w Legeo.