Mam przepracowane 42 lata - o co mogę się ubiegać od ZUS-u?

Proszę o poradę w następującej sprawie:
Mam 57 lat. Przepracowałam łącznie 42 lata, w tym 12 lat i 6 miesięcy w Moszczenickich Zakładach Przemysłu Bawełnianego na stanowisku tkaczka (w latach od 01.09.1971 do 30.10.1989 r.) czyli w szkodliwych warunkach, a obecnie pracuję w Domu Pomocy Społecznej na stanowisku pokojowa (też warunki szkodliwe) od roku 2002 r. Łącznie w warunkach szkodliwych pracuję ponad 22 lata.
Na moim świadectwie pracy z Moszczenicy brakuje zapisu o pracy w szczególnych warunkach. I tu jest problem bo zakład już nie istnieje, a w archiwum również brak jest stosownego dokumentu (zaświadczenia do świadectwa pracy).
Wystąpiłam do ZUS-u (w kwietniu br) z wnioskiem o przyznanie emerytury pomostowej i otrzymałam odmowę z powodu nieudokumentowania pracy w warunkach szczególnych i pozostawania w stosunku pracy.
Złożyłam odwołanie do sądu (o przyznanie emerytury pomostowej), zaproponowałam świadków, którzy mogli potwierdzić, że faktycznie w warunkach szczególnych pracowałam. Mimo to też dostałam odmowę. Obecnie czekam na uzasadnienie wyroku sądowego.
W instrukcji z Zus-u (porady dot. emerytur) wyczytałam, że praca w szkodliwych warunkach wg starych przepisów łączy się z pracą w szkodliwych warunkach wg nowego katalogu. Nie znalazłam jakiejś listy zawodów, które nie podlegałyby łączeniu. Więc w moim przypadku powinno nie być problemu.
Moje pytanie jest takie: czy ktoś z Państwa mógłby udzielić mi jakiejś rady w powyższej sprawie. Nadmieniam, że koniecznie chciałaby odejść na emeryturę (pomostową, wcześniejszą itp.) Nie orientuję się co w moim przypadku powinnam dalej zrobić.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pomóż uzyskać odpowiedź na to pytanie. Udostępnij je na ,
lub . Możesz także zaprosić kogoś, kto zna odpowiedź, a nie ma go jeszcze w Legeo.