Licytacja mieszkania - eksmisja - lokal socjany?

Mam pytanie odnośnie licytacji mojego mieszkania /własnościowego-spółdzielczego/ prowadzonej przez komornika w związku z zadłużeniem w spółdzielni mieszkaniowej. Mieszkam sama z 4 dzieci-20 ,18 ,12/niepełnosprawne/ i 2 latka oraz 5-cio mies wnuczkiem, przebywam na zas.pielęgnacyjnym a najstarsza córka jest osobą bezrobotną-nadal uczącą się i wychowującą synka.Czy jeśli zlicytują moje mieszkanie należeć nam się będzie lokal socjalny ,czy też będziemy musieli sami szukać we własnym zakresie jakiegoś lokum? Bardzo proszę o pomoc i udzielenie mi odpowiedzi

4 odpowiedzi prawników

3
ArO
Arkadiusz Znój, brak opisu
Zagłosowali: M. S-P, Wanda Książek, asior0808
Przesłanki nabycia lokalu socjalnego określone są w uchwale Rady Miejskiej Nr XXXIII/233/09 z dnia 26 lutego 2009 roku w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy Brzeg Dolny. § 8 tej uchwały stanowi, że: "Oddanie w najem lokalu socjalnego może nastąpić na rzecz osób, których średni miesięczny dochód wszystkich członków rodziny ogółem nie przekracza 300% najniższej emerytury w gospodarstwie wieloosobowym." Wysokość najniższej emerytury wynosi 706,29 zł. Tak więc dochód miesięczny nie może przekroczyć 2118,87 zł, aby możliwe było otrzymanie lokalu socjalnego.
20.05.2010 23:37
2
ArO
Arkadiusz Znój, brak opisu
Zagłosowali: Wanda Książek, asior0808
Licytacja nie powoduje automatycznej eksmisji. Konieczne jest wtedy złożenie pozwu o eksmisję przez osobę, która nabyła nieruchomość. W wyroku eksmisyjnym sąd może przyznać osobom eksmitowanym prawo do otrzymania lokalu socjalnego. Sąd decydując o przyznaniu lokalu socjalnego bierze pod uwagę dotychczasowy sposób korzystania z lokalu oraz szczególną sytuację materialną i rodzinną.
Sąd nie może orzec o braku uprawnienia do otrzymania lokalu socjalnego wobec:
- kobiety w ciąży,
-małoletniego, niepełnosprawnego w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 listopada 1990 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 1998 r. Nr 64, poz. 414, z późn. zm. 24) ) 25) lub ubezwłasnowolnionego oraz sprawującego nad taką osobą opiekę i wspólnie z nią zamieszkałą,
-obłożnie chorych,
-emerytów i rencistów spełniających kryteria do otrzymania świadczenia z pomocy społecznej,
-osoby posiadającej status bezrobotnego,
-osoby spełniającej przesłanki określone przez radę gminy w drodze uchwały
Co do uchwały rady gminy proszę podać w jakiej gminie znajduje się lokal.
19.05.2010 01:38
1
Grzegorz S, Student Wydzialu Prawa
Zagłosowali: asior0808
Dzien dobry Pani,

prosze o wyjasnienie jednej sprawy.
Ma Pani mieszkanie wlasnosciowe, zatem co stanowi pozycje ,, czynsz".
Jak dawno jest owa ,, zaleglosc" i jaka jest jej kwota?
Pisze Pani o Dziecku niepelnosprawnym czy moze mi Pani przyblizyc problem.
Postaram sie Pania wesprzec ale potrzebuje wiecej faktow.
Napiszemy pismo do Rzecznika Praw Dziecka oraz do Kancelarii Premiera gdy bedziemy mieli silne argumenty po swojej stronie.
Mozemy zlozyc prosbe do Sadu o odstapienie od egzekucji ze wzgledu na Panstwa sytuacje, mozemy bardzo wiele aby zatrzymac tok sprawy. Zatem spokojnie.
Czekam na Pani odpowiedz.

Pozdrawiam
Grzegorz S.
Student II Roku Prawa
18.05.2010 18:18
0
Monika Łukasik, brak opisu
Nikt jeszcze nie zagłosował.
witam i ma m pytanie jestem od 3 lat w trakcie rozwodu oraz podziału majątku mam 7 lat córkę mieszkamy w lokalu spółdzielczym własnościowym o powierzchni 50m, lokal po wycenie rzeczoznawcy jest wart 300 000 tysięcy zaś 150 000 tysięcy stanowi kredyt zaciągnięty we Frankach. W chwili obecnej wniosłam w sądzie o wprowadzenie komornika a co za tym idzie licytacji lokalu. Mój mąż nie interesuje się dzieckiem moje zarobki to około 2500 zł no i co za tym idzie wszystkie opłaty. Na życie zostaje mi 400 złotych. Czy w takiej sytuacje gmina przydzieli mi jakiś lokal socjalny lum mieszkalny? Nie stać mnie na wzięcie kredytu oraz na regulowanie jak do tej pory tak wysokich opłat za lokal i kredyt a mój mąż widzi tylko pieniądze a nie dług.
13.08.2011 14:34