Moja matka darczyńca ma długi.

W zeszlym roku przepisała na mnie aktem notarialnym(darowizna) mieszkanie własnościowe.dopiero teraz dowiedzialem sie o dlugach.czy teraz gdy jestem właśicielem mieszkania moge zostac obciążony długami lub czy mieszkanie moze zostac zajęte na poczet ich spłaty? zaden z długów mamy nie był kredytem hipotecznym.dopiero teraz wierzyciele grożą mamie postępowaniem sądowym i egzekucją komorniczą.nie jestem do ońca pewien ale długi mama zaczęła zaciągać około 26 miesięcy temu po czym nie była już zdolna dokonywać spłat i stąd ta sytuacja.prosze pomóżcie.nagle znalazłem sie w sytuacji życiowej o ktorej tydzień temu bym nigdy nie pomyślał

1 odpowiedź prawnika

1
karol_bartosz
Karol Bartosz Dworzecki, apl. radc. II rok
Zagłosowali: waca2009
ale czy dlugi zwiazane sa z tym wlasnie mieszkaniem, czy to dlugi z innych "źródeł"...
jako obdarowany generalnie nie jesteś odpowiedzialny za dlugi zaciagniete przez darczynce, jednakze w tej sytuacji wierzyciele mogliby wystapic do sadu o uznanie tej darowizny za bezskuteczna, gdyz ta czynnosc prawna w okreslonych okolicznosciach, mogalby zostac uznana za dokonana z pokrzywdzeniem wierzycieli

mowi o tym art. 527 i nastepne kodeksu cywilnego...
27.06.2010 18:23