Matka i ja odrzuciłyśmy spadek u notariusza.czy teraz musimy założyć sprawę w sądzie o nabycie spadku czy wystarczą nam te akty notarialne o odrzuceniu żeby uniknąć spłaty długów po ojcu,bo jedynie one były do dziedziczenia.

Jeśli my zostaniemy wykluczeni z kręgu spadkobierców,zostaną matka zmarłego i jego siostra do dziedziczenia.matka ojca ze względu na wiek i choroby na pewno nie stawi się na sprawie a jego siostra jest ograniczona umysłowo i nawet nie będzie wiedziała o co chodzi.Nie wiem jakie jest możliwe wyjście z tej sytuacji.
Z chęcią byśmy zostały przy tych aktach notarialnych ale nie wiemy,czy wierzycielom taki akt wystarczy by nie egzekwować należności od nas.

1 odpowiedź prawnika

2
ArO
Arkadiusz Znój, brak opisu
Zagłosowali: assumanti, Wanda Książek
Z powodu odrzucenia spadku Panie nie odpowiadają za zobowiązania z nim związane.Na podstawie przepisu art.1018 § 3 kodeksu cywilnego oświadczenie takie może zostać złożone przed notariuszem więc złożone przez Panie oświadczenie ma moc prawną. Nie ma znaczenie fakt w jakim stanei znajdują się osoby, które spadku nie odrzuciły.
28.06.2010 23:50